Fortis obniża marże

10 grudnia
16:00 2009

Jako jeden z pierwszych BNP Paribas Fortis obniża marże dla kredytów i pożyczek hipotecznych. A dokładnie chodzi o marżę dla kredytu mieszkaniowego w kwocie od 500 tys. zł, która została obniżona z 4,5 na 2,9 proc.

Fortis zaskoczył nie tylko swoich klientów, ale konkurencyjne banki. Haczyk tkwi jednak w wysokości kredytu, jaki musimy zaciągnąć, by ów promocję otrzymać. Analizując tą sytuację można stwierdzić, że sytuacji w której zostanie wykorzystana obniżona marża będzie stosunkowo niewiele.

Zmiana marży nastąpiła również w przypadku kredytów hipotecznych do 500 tys. zł. Polityka banku zakłada, że marża będzie każdorazowo ustalana indywidualnie i uzależniona od kwoty kredytu. Marża zostanie znacząco obniżona jeśli kredytobiorca zakupi ubezpieczenie obejmujące ochronę m. in. od ryzyka całkowitej niezdolności do pracy spowodowanej wypadkiem lub chorobą, ryzyka utraty pracy, ryzyka pobytu w szpitalu czy assistance medyczny. Sposób obniżenia marży będzie zależał od długości wykupionego ubezpieczenia. I tak w przypadku 3 lat marża spadnie o 0,5 pkt. proc, natomiast w przypadku ubezpieczenia wykupionego na 5 lat marża spadnie o 1 pkt procentowy. Niższa marża obowiązywać będzie przez cały okres kredytowania.

Kolejna promocja w ramach zaciągniętego kredytu hipotecznego opiera się na założeniu, że jeśli kredytobiorca posiada konto osobiste w Fortisie lub je otwiera wraz z kredytem otrzyma 50% zniżkę na zakup ubezpieczenia nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu. Dodatkowo przez rok klient nie będzie płacił za wydanie oraz użytkowanie karty kredytowej.

Fortis przeciera szlak innym bankom. Oby konkurencja zaproponowała nam równie atrakcyjne lub nawet lepsze oferty.