System Direct zawojował rynek ubezpieczeń komunikacyjnych

11 lutego
15:50 2010

W ostatnich latach wzrosła popularność ubezpieczeń Direct. Pierwszą firmą, która zaoferowała klientom taką formę sprzedaży było Link4 . Obecnie ubezpieczenia OC i AC przez internet oferuje już coraz więcej firm ubezpieczeniowych.
OC i AC najpopularniejsze
Najczęściej zawieranymi w systemie Direct polisami są ubezpieczenia komunikacyjne. O popularności decyduje na pewno szybkość i łatwość dostępu, a także konkurencyjne ceny, na które firmy ubezpieczeniowe mogą pozwolić sobie przy wyelminowaniu części kosztów operacyjnych, czyli prowizji dla agentów i pośredników. Aby zorientowac się w ofercie firmy często wystarczy wypełnić prosty kalkulator na stronie internetowej, który w ciągu kilku minut obliczy wysokość składki. Popularność zyskują równiez porównywarki, które porównają za nas oferty cen OC i AC kilku firm ubezpieczeniowych.
Na pierwszym miejscu bezpieczeństwo
Dla klienta jedną z najistotniejszych kwestii przy zawieraniu umowy jest bezpieczeństwo. Firmy ubezpieczeniowe zapewniają, że transfer danych osobowych oraz proces autoryzacji odbywa się za pomocą bezpiecznego protokołu SSL. Dostęp do danych posiadaczy OC i AC zapezpieczony zaś jest loginem i hasłem.
Firmy ubezpieczeniowe musza podnieść jakość usług
Najwięcej zastrzeżeń budzi jakość świadczonych usług. Fora internetowe pełne są wypowiedzi niezadowolonych klientów, którzy narzekają na niską jakość usług firm ubezpieczeniowych w zakresie likwidacji szkód z OC i AC. Najważniejszym zadaniem, które stoi przed firmami ubezpieczeniowymi jest więc przekonanie nas, że zawarcie ubezpieczenia komunikacyjnego w systemie Direct, to nie tylko oszczędność i wygoda, ale także, że za niską ceną nie kryje się również niska jakość.