Ubezpieczenie narciarskie

12 lutego
14:48 2010

Ubezpieczenie narciarskie

Zanim wybierzesz się w góry na narty zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie, by w razie problemów nie ponosić kosztów leczenia.

Jeśli zapomnimy, bądź co gorsza będziemy chcieli zaoszczędzić na ubezpieczeniu narciarskim, a zdarzy się wypadek to możemy być niemile zaskoczeni. Wystarczy, że złamiemy nogę, a za pobyt w szpitalu i założenie gipsu zapłacimy sporą kwotę.

Wybierając ubezpieczenie warto się kierować między innymi tym, czy polisa obejmie:
-koszty leczenia
-ubezpieczenie OC za szkody wyrządzone innym osobom
-Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków
-koszty poszukiwania i ratownictwa górskiego
-ubezpieczenie sprzętu (narciarskiego, snowboardowego)
-usługi Assistance
-koszty transportu i powrotu do kraju

Z roku na rok okazuje się, że ubezpieczenie narciarskie to nieodłączny element każdego wyjazdu. Nie może go zabraknąć, tak jak sprzętu narciarskiego, rezerwacji domków itd. Gdy chcemy naprawdę odpocząć, to nierozsądne byłoby pominięcie polisy przy planowaniu wyjazdu. Pamiętajmy, że dobrze dobrane ubezpieczenie uchroni nas od ponoszenia wysokich, czasem nawet kilkunastotysięcznych kosztów!

Mamy w czym wybierać ubezpieczenie, bo firmy ubezpieczeniowe mają w swoich ofertach tradycyjne ubezpieczenia podróżne oraz ubezpieczenia dotyczące uprawiania sportów, z rozróżnieniem na amatorskie i wyczynowe. Polisy dotyczące sportów amatorskich nie pokrywają wydatków powiązanych z wypadkami na stokach narciarskich, jednocześnie składka tego ubezpieczenia jest znacznie niższa niż w przypadku polisy dotyczącej sportów wyczynowych.

Warto pamiętać, że ogólne warunki ubezpieczenia mogą się różnić u niektórych ubezpieczycieli. Inne są wyłączenia i wymogi. Jeśli np. sprzęt narciarki nie był odpowiednio zabezpieczony wg warunków ubezpieczyciela, a został skradziony, to wypłata odszkodowania będzie niemożliwa.

Podobnie jak w przypadku kierowców to i dla sportowców firmy ubezpieczeniowe przygotowały ofertę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W przypadku, gdy np. narciarz spowoduje wypadek, w którym uszkodzi ciało innego sportowca, to koszty leczenia pokryje polisa.

Oprócz polisy warto zapoznać się z ogólnodostępnymi numerami alarmowymi, by w razie konieczności wezwać szybko pomoc. Zachowanie szczególnej ostrożności oraz rozważne korzystanie ze stoku uchroni przed bolesnymi urazami, a często nawet może uratować życie.