Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) i prawa klienta

03 marca
19:00 2010

Każdy ma prawo wiedzieć, czy widnieje w rejestrze dłużników, kto go wpisał i za jakie zaległe zobowiązanie. Możemy też dowiedzieć się, kto nas sprawdzał w ciągu ostatniego roku i jakie uzyskał informacje na nasz temat. Mamy prawo dowiedzieć się, czy ktoś posłużył się skradzionym lub podrobionym dokumentem na nasze nazwisko. Możemy również sprawdzić wypłacalność przedsiębiorcy, z którym chcemy współpracować. Jeśli już współpracujemy z jakimś przedsiębiorcą, to mamy prawo dowiedzieć się o zmianie jego sytuacji finansowej.

Jeśli chcemy sprawdzić, jakie informacje dotyczące naszej osoby zawarte są w materiałach BIG, możemy to zrobić za darmo dzięki nowej stronie internetowej. W tym celu potrzebny jest skan dowodu osobistego, PESEL i dostępność do Internetu. Biuro informacji ERIF BIG S.A. specjalizuje się w udzielaniu informacji gospodarczych firmom. Dla klienta indywidualnego, firma ta oferuje usługę w serwisie infoKonsument.pl. W nowym serwisie można sprawdzić, jakie na nasz temat są dostępne informacje. Serwis infoKonsument.pl umożliwia sprawdzenie własnej historii w BIG.

Korzystając z tego serwisu, możemy uzyskać informacje na nasz temat (lub o interesującym nas przedsiębiorcy) o każdej porze dnia i nocy przez cały tydzień. Do 1 marca możemy darmowo dowiedzieć się istotnych informacji na nasz temat: czy widniejemy w rejestrze dłużników, kto nas sprawdzał, czy posłużono się falsyfikatem naszego dowodu.

Serwis został sprawdzony pod kątem bezpieczeństwa. Nasz PESEL i skan dowodu powinien być zaakceptowany. Wówczas otrzymujemy hasło i logujemy się na własny profil.

Warto zobaczyć.