Lokata dla przedsiębiorców

29 lutego
20:14 2012

Póki co na rynku lokat bankowych niewiele się zmieniło. Nadal najlepszą lokatą bankową lokatą bez podatku belki, która rząd ma zamiar już w niedługim czasie zlikwidować. A właściwie nie samą lokatę, ale sposób naliczania podatku. Analitycy finansowi twierdzą, że oprocentowanie lokat będzie rosło, tym bardziej jeżeli znów zostaną podniesione stopy procentowe. Poza tym analitycy również twierdzą, że warto oszczędzać na tym rynku z kilku powodów. Po pierwsze istnieje gwarancja wypłacanego zysku, a po drugie pieniądze oszczędzającego na tym rynku są bezpieczne. I w tym przypadku mają niewątpliwie rację, ale można mieć pewne wątpliwości co do tego, że oprocentowanie lokat będzie rosło. Natomiast nie ma już żadnej wątpliwości, że lokata bez podatku belki zostanie zlikwidowana.
– Prawdą  jest, że rząd zapowiedział ukrócenie omijania podatku od zysku i lokata bez podatku belki zniknie z rynku depozytów bankowych. Jeżeli tak się stanie będzie to niemała rewolucja i rynek ten z pewnością jeszcze bardziej straci na atrakcyjności – stwierdził jeden z klientów tego rynku.
Ostatni okres w zasadzie niewiele zmienił na rynku lokat i rzeczywiście nadal najbardziej atrakcyjne propozycje mają Idea  bank, Getin bank oraz fm bank i meritum bank. Ostatnio na rynku tym pojawiła się oferta odnogi internetowej banku bgż, czyli bgż optima banku. Najbardziej atrakcyjną i najlepszą lokatą jest lokata przedsiębiorcza w idea banku. Lokata przedsiębiorcza – tak bowiem brzmi jej nazwa – daje zysk lokaty standardowej oprocentowanej aż na 10 procent. Szkoda tylko, że – jak sama nazwa wskazuje -  jest to lokata przeznaczona jedynie dla przedsiębiorców. No i przedsiębiorca może tylko założyć jedną lokatę o tak wysokim oprocentowaniu. Podobna sytuacja jest – czyli ograniczenia do jednej lokaty -  w przypadku lokaty online Getin banku również z dzienną kapitalizacją odsetek oraz dwumiesięcznej lokaty startowej Getin banku.
– Moim zdaniem bardzo dobrą propozycją jest także oferta Open Finance i lokata optymalna. Lokata optymalna ma stałe oprocentowanie i również dzienną kapitalizacje odsetek. Można ją założyć na cztery okresy: 3, 6, 12 i 24 miesiące. W przeciwieństwie do wyżej wymienionych lokat  nie jest ograniczona ilość ich założenia . Open Finance przygotował tę ofertę również w systemie elektronicznym – powiedział jeden z klientów tej firmy.
Poza tym warto także zwrócić uwagę na ofertę deutsche banku. Jest to najlepsza lokata bankowe tego banku, podlegająca dodatkowym warunkom, oprocentowana bardzo wysoko bo aż na 8,5%. Jest jednak także warunek aby do takiej lokaty móc przystąpić, a jest nim założenie konta internetowego w dbNET.