Tanie kredyty samochodowe

02 lutego
11:51 2012

Zakup dużej części zarówno nowych jak i używanych aut możliwy jest dzięki sfinansowaniu ich poprzez tani kredyt samochodowy. Marzysz o owym aucie? A może planujesz zakup pojazdu z rynku wtórnego? Instytucje finansowe kredytują dzisiaj każdy rodzaj samochodu nawet ten ściągany zza granicy naszego kraju.

Kredyt samochodowy to relatywnie tani produkt bankowy. W porównaniu do innych usług bankowych pożyczki na samochód cechuje niskie oprocentowanie i dogodne warunki spłaty. Poniżej przedstawiamy przykładowy tani kredyt samochodowy w Banku BNP Paribas.

Kredyty samochodowe, używany, kwota: 40 000 PLN, waluta: PLN, okres: 36 miesięcy

Bank Rata Prowizja Oprocentowanie rzeczywiste

BNP Paribas 1276.64 PLN 2.00 % 9.65 %

Kredyty samochodowe są oferowane zarówno przez uniwersalne banki (takie jak PKO BP, mBank, Lukas Bank itd) oraz przez specjalistyczne banki samochodowe, które wspierają sprzedaż poszczególnych koncernów samochodowych (np. Volkswagen Bank Polska, Toyota Bank Polska, GMAC Bank itd.). Tanie kredyty samochodowe zabezpieczane są poprzez: zastaw rejestrowy (zastaw rejestrowy polega na umieszczeniu wpisu w krajowym rejestrze zastawów. Informacja o tym fakcie jest też umieszczana w dowodzie rejestracyjnym pojazdu) oraz poprzez przewłaszczenie na zabezpieczenie( w tym przypadku bank staje się właścicielem auta w 49%). Istnieje również możliwość wzięcia kredytu samochodowego bez zabezpieczenia. Taka sytuacja jest zdecydowanie bardziej korzystna dla kredytobiorcy. Sam proces zaciągnięcia kredytu jest w takim przypadku dużo prostszy. Istnieje także możliwość sprzedania pojazdu w dowolnym momencie. Dodatkowym zabezpieczeniem stosowanym przez większość banków jest cesja praw z polisy AC.