Inwestowanie czyli w co zainwestować oszczędności

16 stycznia
13:26 2013

Istnieje wiele sposobów na inwestowanie pieniędzy, jeszcze nie wiesz jak poprowadzić swoje finanse osobiste być może warto skupić się na inwestycjach, które nie niosą za sobą zbyt dużego ryzyka straty zainwestowanego kapitału.

W co zainwestować oszczędności?

Z takim pytaniem każdego dnia boryka się wiele osób, spróbujmy więc odpowiedzieć na to pytanie i sprawdzić jakie są sposoby na wybór najlepszych ofert inwestowania pieniędzy.

Finanse osobiste to wszystkie nasze inwestycje, które składają się na nasz portfel inwestycyjny. Sposób inwestowania pieniędzy zależy indywidualnie od inwestora a przede wszystkim od zgromadzonych przez niego środków.

Załóżmy, że jesteśmy zwykłym Kowalskim, który chce zainwestować swoje oszczędności, nie chce aby pieniądze bezczynnie leżały w przysłowiowym kredensie. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być wszystkim dobrze znana lokata, która pozwala na pomnożenie oszczędności, inwestowanie w lokaty jest przede wszystkim bezpieczna w ich przypadku mamy gwarancję,że nie stracimy nic z zainwestowanego kapitału, niemniej jednak lokaty nie przynoszą kokosów, owszem można pomnożyć kapitał ale nie są to ani szybkie ani duże zyski.

Na nasze finanse osobiste mogą się również składać fundusze inwestycyjne dzięki, które dają nam możliwość inwestowania w taki sposób jak tam się to żywnie podoba, a dokładniej fundusze dzielą się zarówno na takie, które przynoszą duże zyski i duże ryzyko straty zainwestowanych pieniędzy jak również na fundusze których inwestowanie podobne jest do inwestowania w lokaty. Fundusze inwestycyjne są dobrym sposobem na inwestowanie pieniędzy dla osób, które chcą zainwestować środki na Giełdzie Papierów Wartościowych lecz nie czują się na siłach samodzielnego inwestowanie.

Fundusze bowiem to inwestowanie wielu osób jednocześnie, w jednym funduszu jednocześnie może inwestować zarówno kilkadziesiąt jak również kilkaset osób.