Działa na korzyść wierzycieli

02 grudnia
18:11 2013

Niestety jesteśmy mocno zadłużeni i niestety coraz bardziej się zadłużamy. Tak jest nasza rzeczywistość ale nie zawsze jest od nas samych zależna.

Ale w dużej mierze sami jesteśmy sobie winni zaciągając na przykład kredyty ponad nasze możliwości finansowe, często też korzystając z usług parabanków które jak wiadomo wiedzą i potrafią złupić skórę swoim klientom, Jesteśmy zadłużenie w spółdzielniach mieszkaniowych a zakładach energetycznych w wodociągach ita dalej. Coraz więcej osób eksmitowanych jest z mieszkań ponieważ nie płacą czynszów itd.

Co w takiej sytuacji mamy zrobić?

Ponoć istnieje coś takiego jak upadłość konsumencka/Mniej więcej wiemy co to jest upadłość konsumencka ale tak dokładnie to nie wiemy na jakich zasadach działa i kto może się o nią ubiegać. Z pewnością nie mogą się o upadłość ubiegać osoby nie posiadające żadnego majątku. Generalnie jest taka opinia że przepisy o upadłości konsumenckiej wcale nie mają na uwadze ochronę konsumenta dłużnika ale wierzyciela. Wierzyciele chcą odzyskać swoje pieniądze dlatego upadłość konsumencka może być ogłoszona tylko w przypadku osób posiadających jakiś majątek który może zaspokoić wierzycieli. Pamiętajmy że upadłość konsumencka oznacza że pozbywamy się długów.

Nic bardziej błędnego, wcześniej czy później musimy je spłacić. Przy tego rodzaju operacjach finansowych jest wiele zawiłości i dlatego najlepiej przed ogłoszeniem upadłości konsumenckie poprosić o pomoc prawnika. Najlepiej jednak nie popadać w takie tarapaty finansowe ale łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Niestety kryzys nie jest naszym sprzymierzeńcem dlatego wtedy najczęściej się zadłużamy. Pętla zadłużeń jest nieubłagana a ogłoszenie upadłości konsumenckiej na dłuższą metę nic nam nie daje ponieważ jak już powiedzieliśmy długi nasze i tak będziemy musieli oddać.

Dlatego jeżeli mamy tylko jakieś możliwości starajmy się o inne rozwiązywanie naszych problemów z zadłużeniem. Na przykład kredyty konsolidacyjne które tez nie są wyjściem ale często jedynym.