Zawalcz o diners

17 stycznia
07:40 2011

Rachunki, przelewy, opłaty za prąd i gaz, wydatki na ubrania, wyżywienie, utrzymanie auta itd. Są to tak zwane koszty utrzymania. Mamy też przychody, czyli pieniądze z wynagrodzeń, rent i emerytur, a także dochody z innych źródeł. To wszystko razem spięte nazwane jest budżetem domowym, naszymi domowymi finansami, które planujemy i kontrolujemy ich realizację. Oczywiście nie zawsze wszystko uda się dokładnie zaplanować. Czasami trafiają się też jakieś nieprzewidziane wydatki, dlatego również i na taką ewentualność powinniśmy być przygotowani. Do planowania z przysłowiowym ołówkiem w ręku zmusza nas życie. Rosną bowiem koszty utrzymania, coraz więcej osób traci pracę i z dochodami jest coraz bardziej krucho. W sytuacjach kiedy brakuje pieniędzy ostatecznością są kredyty, o które powiedzmy sobie szczerze również jest bardzo trudno. Nieco łatwiej jest o karty kredytowe, ale korzystając z nich należy bardzo uważać, ponieważ bardzo łatwo wpaść w  niekontrolowane zakupy co później skutkuje nie rozliczeniami z banki i poważne kłopoty finansowe. Ale są też i tacy, którzy nie wiedzą co to problemy finansowe. Dla tych przygotowano poważniejsze propozycje takie jak chociażby biznesowe karty diners club.
– Rzeczywiście nie wszyscy mogą sobie pozwolić na karty diners club, a tylko osoby z nieco grubszym portfelem. Karta prywatna klasyczna diners club jest nie tylko narzędziem  do płacenia, jest także symbolem odpowiedniego statusu finansowego jej właściciela. Ma on także wiele korzyści, na przykład w podróży, bez dodatkowych opłat, właściciel karty diners club ma ubezpieczenie do wysokości 1 mln USD. Poza tym karty diners club dają dużą niezależność, komfort, bezpieczeństwo oraz najwyższej jakości usługi. Aby je ewentualnie otrzymać – decyzja należy do banku – należy złożyć wniosek, kopię dokumentu tożsamości oraz zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach za ostatnie trzy miesiące. Dokumenty należy przesłać na adres Diners Club Polska ul. Senatorska 12 Warszawa lub pytać w partnerskich bankach: PKO BP, BPH i Kredyt Bank – stwierdził znawca tego rynku.
Z pewnością karty diners club są bardziej przydatne niż zwykłe karty kredytowe, mają więcej zalet, pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy i no zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Jednakże jak już na wstępie zaznaczyliśmy nie są dostępne dla zwykłych zjadaczy chleba, ale dla tych którzy mają kasę.