Kredyt RnS spłacany

21 lutego
06:35 2011

Jak wynika z prognoz Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową: „za cztery lata firmy windykacyjne będą zajmować się ściąganiem niespłacanych długów o wartości 22,2 mld złotych. W ubiegłym roku wierzyciele sprzedali długi o nominalnej wartości 6,6 mld złotych, a w 2014 roku o wartości 9,9 mld roku. Będą je kupować nie tylko firmy windykacyjne, ale także zagraniczne banki inwestycyjne”. – podał Pasaż. Tak czy inaczej Kredyt bez BIK odszedł w niepamięć tak jak kredyty bez zaświadczeń, zabezpieczeń i tylko na dowód. Są jeszcze wprawdzie takie oferty, ale tylko na rzecz bankowego marketingu. Tymczasem najlepiej spłacają się kredyty mieszkaniowe ze szczególnym wskazaniem na kredyt z dopłatą i ci kredytobiorcy mogą jeszcze na takie kredyty liczyć.
– Nie ma chyba osoby, rodziny, która nie marzyłaby o własnych czterech ścianach.  Najczęściej o własne mieszkanie, własny dom zabiegają młode małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dzieci i to przeważnie do nich skierowana jest oferta, a właściwie program rządowy „rodzina na swoim”, czyli kredyt z dopłatą rządową. Inicjatywa ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów banków, które biorą udziałw w tym programie. Jednakże nie wszystkie osoby mogą taki kredyt otrzyma, bowiem. aby taki kredyt z dopłatą rządową otrzymać trzeba spełniać określone warunki. Mimo wsparcia rządowego to jednak bank pożycza pieniądze, rząd jedynie w ramach tego projektu dopłaca do odsetek /50%/ od oprocentowania tego preferencyjnego kredytu. Program „rodzina na swoim” zakłada, że dopłaty będą kontynuowane przez 8 kolejnych lat, później kredytobiorca będzie już musiał sam sobie radzić.  Tak czy inaczej rządowe wsparcie w dużej mierze decyduje o podjęciu decyzji o staranie się o taki kredyt – powiedział znawca tego rynku.
Tymczasem wszystko wskazuje na to, że kredyt z dopłatą przestanie juz niedługo istnieć, bowiem jak wynika z założeń rządowych ma trawać tylko do roku 2012. Dlatego trzeba się śpieszyć, aby zdążyć przed 1 stycznia 2013 roku. Poza tym od drugiego kwartały tego roku mają wejść zmiany do tego programu. Niestety nie są znane wszystkie szczegóły tych zmian, ale prawdopodobnie o taki kredyt będą mogły starć się tylko osoby, które nie ukończyły 35 lat, zmienione mają być limity, no i nadal na takie kredyty nie mogą liczyć osoby samotne. I rzecz najważniejsza, starający się o taki kredyt z dopłatą nie będzie mógł kupować mieszkań na rynku wtórnym.